Najnovšie recenzie zo sekcie Krbové kachle

Thorma Nancy čierna/béžová

Thorma Falun sivý/terracota

Overený zákazník Svetkotlov.sk Overený zákazník

Pridané: 27. apríla 2013

Zakúpený v Svetkotlov.sk

• funguje ako má všetko ok.

po prvom zakúrení bolo všetko v poriadku myslím, že to bude naďalej ok.

Thorma Filex Eurofen II čierna

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Pridané: 20. februára 2013

Zakúpený v StavbaEU.sk

• Pekné krbové kamná
  • rohové - je možno cez lomené sklo vidiet plamene

rýchle vykurovanie velkého prostora
velmi pekný pohlad na krbové kachle a do ohňa
držia velmi dlho teplo
odporúčame,
sme velmi spokojný

Pridané: 19. februára 2013

Zakúpený v www.krbylacno.sk

• kamna vypadají dobře, vyhřejí nám celý byt.

Doporučuji

Pridané: 8. februára 2013

• po roce provozu vypadávájí šamotové desky
  • prasklý sběrač spalin - litinový deflektor
  • nosný železný podpěrný profil pro přední šamot upadl
  • přední šamot taktéž praskl

Produkt jsem si vybral proto, že bylo deklarované, že je vyrobený z robustní litiny.

Jak je možné, že po ročním používání je litinový sběrač spalin - deflektor prasklý a už je v něm vypálená víc jak 7 cm
velká díra.
Přední šamot po upadení podpěrného železa spadl do topeniště, praskl a bez šamotu se ohněm poškodil přední plech - zprohýbal se.

Celkový dojem z kamen velmi špatný.

Pridané: 6. februára 2013

Zakúpený v HEJ.sk

• kvalitne prevedene za prijatelnu cenu
  • vyhrevnost je postacujuca
  • sklo na dvierkach je okamzite zadymene

+ kvalitne prevedene za prijatelnu cenu
vyhrevnost je postacujuca
- sklo na dvierkach je okamzite zadymene

Pridané: 1. februára 2013

(naposledy upravené 1. februára 2013)

• Dobrá výhrevnosť,
  • pomerne veľké kusy dreva
  • rýchlo sa rozohreje
  • príjemný pocit z priezoru-vidieť priamy oheň
  • dobrá regulácia tepla
  • priezor sa zanáša a treba ho často čistiť

vykurujem priestor 5X3m
odporúčam pre kvalitu vyhotovenia kachlí:veľa liatiny a šamotu
za slušnú cenu výborná piecka

Overený zákazník CKD market.sk Overený zákazník

Pridané: 17. januára 2013

Zakúpený v CKD market.sk

páčil sa mi

Invicta Chatel antracit

Invicta Chatel antracit

Pridané: 15. januára 2013

Zakúpený v www.krbylacno.sk

• perfektní výkon v malých rozmerech

naprostá spokojenost

MBS Happy červená

Pridané: 31. decembra 2012

• nema ziadne
  • vsetko 100percent

je to banda flakacov a neschopnikov

HS Flamingo Vega bielený dub

HS Flamingo Vega bielený dub

Pridané: 26. decembra 2012

• majú dobrú výhrevnosť
  • vojdú tam veľké polená
  • rýchlo sa zašpiní predné sklo

Vyzerajú dobre :)

HS Flamingo Espo I červená

HS Flamingo Espo I červená

Pridané: 24. decembra 2012

(naposledy upravené 24. decembra 2012)

Zakúpený v www.krbylacno.sk

• Kamna mají rozumný tvar a velikost - nejsou ani malé ani velké. Zatím vypadají, že dílenské zpracování je v pořádku. Velká ručka na otvírání dvířek. Odnímatelný deflektor.
  • Bohužel vnitřní prostor kamen je tvořen šamotovými cihličkami, kt. se dle mě v prostoru topeníště dost hýbou - vzniká mezi nima mezera a jde vidět plech kamen.

Již mám zkušenost s kamny ABX Polar - tyto kamna mají precizněji zpracované topeniště. Ale cena ABX kamen je o cca 15 000,- Kč vyšší.
Čili pokud porovnám - tak ESPO I
+ hezké kamna
+ krásně topí a rychle se roztopí
+ úměrně velké topeniště k celkové velikosti kamen
- bohužel vnitřní zpracování kamen je horší oproti např. ABX

Celkové za cenu dobré kamna, DOPORUČUJI.
Čas nyní ukáže jak obstojí při pravidelném topení v RD.

Guča Arina 2 čierna

Guča Arina 2 čierna

Pridané: 15. decembra 2012

• výhrevnosť
  • decentný vzhľad
  • horný aj zadný vývod spalín
  • dokonalá funkcia oplachu skla a Clean Burn spaľovanie, po rozohriatí a otvorení hornej klapky chytí oheň na vrchu spaľovacej komory krásnu turbulenciu
  • nizka spotreba dreva, naštiepal som 1 poleno suchého dreva priemeru 25cm dĺžky 30cm a pri vonkajšej teplote -6°C stačilo na cca 6 hod na vykúrenie 3 miestností celkového objemu 150m3 - jednu z miestností vykuruje tepelný výmenník spaliny/vzduch napojený do rúry na odvod spalín
  • relativne nízka váha, 2 chlapi bez problémov uložia na miesto
  • nikde to nie je uvedené ale majú pravdepodobne dvojitý liatinovy plášť, ani po dlhšom čase nie sú extrémne horúce
  • veľmi dôležité: sú určené aj na trvalú prevádzku nie len na občasné prikurovanie
  • šírka plechového popolníka by mohla byť väčšia
  • prevedenie tiahla vrchnej klapky - vzhľadom k celkovému kvalitnému spracovaniu kachiel pôsobí lacno

ak hľadáte krbové kachle ktoré dobre hrejú, majú pekný vzhľad a ich nákup nezruinuje vašu penaženku tak ste ich práve našli

Thorma Falun aqua sivá

Thorma Falun aqua sivá

Pridané: 2. decembra 2012

• dobry vykon a vzhlad...
  • dymivost pri prikladani, spojena regulacia priparneho a sekundarneho privodu. nespaluje dobre nic okrem super vysuseneho dreva. skor na image...

vo svoje cenovej relacii asi to najlepsie, ale pre pokoj v dusi si asi na buduce priplatim...

Overený zákazník www.krby-kamna-eshop.cz Overený zákazník

Pridané: 28. novembra 2012

Zakúpený v www.krby-kamna-eshop.cz

• Český výrobek , cena ,výkon , modní vzhled ,
  • Dvířka na přikládání dříví -nejdou otevřít o 90 stupnů,jak jsme klasicky zvyklí ale jen do 3/4,Při prvním otevření se dvířka zastaví o boční plech a tím se odře jejich barva .Tím pádem se i hůř přikládá a vyndává popelník.Po zahřátí pálí klika u dvířek.

Kamna jsem si koupila z popisu recenzí,dala jsem na zkušenosti zákazníků.Je to český výrobek,v porovnání s konkurencí je za slušnou cenu s dobrým výkonem.Nelituji,až na ty malé výtky jsem zatím spokojená.Docela rychle se rozehřejí a sálají příjemné teploučko což o plynových radiátorech se říci nedá .Už jenom ten rozdíl mezi teplem ze dřeva a plynu je evidentní..Těším se,až budu v mrazivém počasí sedět u nových kamen a koukat se z okna ven jak chumelí..
Nadělili jsme si JEŽÍŠKA o měsíc dříve,VŠEM VŘELE DOPORUČUJI.

Dovre 640 Cb/e2 slonová kosť

Dovre 640 Cb/e2 slonová kosť

Pridané: 2. novembra 2012

• Nizka spotreba dreva
  • Dlha doba horenia
  • Bocne prikladanie (nedymi do miestnosti)
  • Z komina sa nevali stiplavy dym - drevo kvalitne zhori (3 spalovacie vzduchy)
  • Male mnozstvo popola
  • Praca s drevom

Velmi dobry vyrobok. Pouziva komoru bez rostu, takze nedopalky neprepadnu do popolnika a dlhsie udrzuju teplo v komore. Vdaka bocnym dvierkam nedymi do miestnosti pocas prikladania. Pri dopojeni na komin Schiedel d180 nie je nutna kominova klapka. Vyrobok ma moznost externeho privodu vzduchu. V konkurencii ako Jotul alebo Morso sa rozhodne nestrati.

Haas+Sohn Grand Max Plus čierna/béžová

Haas+Sohn Grand Max Plus čierna/béžová

Pridané: 18. októbra 2012

(naposledy upravené 20. februára 2013)

• veľkosť ohniska je super ,kvalita prevedenia je super,použitá technologia spaľovania je super ,vlastný úložný priestor na drevo postačí na skoro celý deň,je to veľký a ťažký kus železa,kvalitné a dostatočne hrubé šamotové tehly spotreba dreva sa dá super regulovať dvomi spôsobmi ...tak je vhodný aj na tuhú zimu aj na prechodné obdobie..
  • pripojenie na radiatory je možné zveriť do rúk LEN !! odborníka..dodatočné náklady na bezpečné pripojenie ku existujúcemu kúreniu sú cca 600 eur (kadeaké viaccestné ventile a termo ventil,kolená a trubky 200eur,pikolo40eur,záložný zdroj 270eur,akumulátor cca 70AH 90eur a + robota..trochu dymu vybehne vždy pri prikladaní ale asi dačo robím technologicky nesprávne ..to si ešte musím natrénovať...a sklo sa dačmudí asi po 30 hodinách kúrenia ..ale to je asi normálne ..W5 z lidl to u mňa rieši ...toto je dodatok : dodávané príslušenstvo bolo aj 4cm kefa na čistenie prieduchov dymu ...zodral som ju sa úplne rozpadla ...nesmie sa s ňou krútiť doprava a doľava keď sa vymetajú tie prieduchy ...smie sa len hore a dolu !!!!!!...

vykúri dom bez problémov aj s rozlohou 120m2...to bol dôvod prečo som si ho vybral ...mám ho od januára tohto roku ale funguje až teraz ..a že prečo som si istý že bude dostačujúci aj ked bude mínus 10 a viac?? no lebo teraz som ho skúšal a bolo vonku cez deň +8 a cez noc a nad ránom +1 a ked som zakúril a moc som ani neprikladal a mal som teplotu v radiatoroch 65 stupňov a v celom dome nezdravých 30 stupňov ak by som využil plnú kapacitu krbu tak tu mám saunu ....a má ešte jednu výhodu mal som nádchu a po pol hodinke sedenia pred krbom sa mi tááák super ulavilo nestíhal som meniť kapesníky ..dodatok : funguje na 100%..kúrim skoro nonstop od oktobra ..

Haas+Sohn Treviso čierna/zelená

Haas+Sohn Treviso čierna/zelená

Overený zákazník StavbaEU.sk Overený zákazník

Pridané: 12. októbra 2012

Zakúpený v StavbaEU.sk

Tieto kamna som si vybrala, pretože sú nádherné, farba zelených kachlí je úžasná. Cena bola v tomto obchode najlepšia, rozdiel bol minimálne 100eurový a to aj s dovozom. Kamna nás príjemne prekvapili aj svojou výhrevnosťou. Máme z nich radosť a vrelo ich odporúčam.

Zobrazujem 401 - 420 zo 423 recenzií 1...18 19 20 [ 21 ] 22